Wydarzenie zostało zakończone.

GALA NOWOROCZNA – Koncert Wiedeński

Data

07.01.2024

Time

17:00
POZNAŃ - Aula UAM

Location

POZNAŃ – Aula UAM
ul. Wieniawskiego 1
 • MUZYKA:

  Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Tarnopolu
  Dyrygent Mirosław Krill
  GOŚĆ SPECJALNY: Artur Banaszkiewicz – wirtuoz skrzypiec

 • ARTYŚCI:

  Jolanta Kremer – sopran / prowadzenie
  Anna Lasota – sopran
  Zofia Garganisz – sopran
  Oskar Jasiński – tenor / prowadzenie
  Dionizy Wincenty Płaczkowski – tenor
  Pary baletowe

NOWOROCZNA GALA – Koncert Wiedeński

Największe, światowe przeboje króla walca Johanna Straussa i nie tylko…

 

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa w niezwykłą podróż po świecie muzyki – od romantycznego Wiednia, gdzie zatrzymamy się w świecie operetki i wysłuchamy najpiękniejszych utworów króla walca Johanna Straussa, po największe przeboje musicali pełnych broadwayowskiego kolorytu. Jest to kolejna edycja koncertów noworocznych organizowanych od lat przez Agencję Artystyczną MUZA.

 

W programie wyjątkowe kompozycje w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Tarnopolu, która od ponad 20 lat koncertuje wśród największych sław muzyki całego świata, prezentując swój bogaty repertuar. Artystów poprowadzi wybitny kompozytor, Maestro Mirosław Krill – dyrygent i twórca aranżacji. W koncercie wezmą udział wspaniali soliści, a sam ich wybór nie jest przypadkowy ze względu na ich wyjątkowy dorobek artystyczny.

 

NOWOROCZNA GALA zostanie uroczyście poprowadzona przez Jolantę Kremer (sopran) oraz Oskara Jasińskiego (tenor), którzy również dadzą popis swoich umiejętności wokalnych w utworach solowych jak i wspaniałych duetach. Ponadto na scenie wystąpią: Anna Lasota (sopran), Zofia Garganisz (sopran) oraz Dionizy Wincenty Płaczkowski (tenor).

 

Gwiazdą wieczoru będzie światowej sławy wirtuoz skrzypiec, kompozytor i aranżer, Artur Banaszkiewicz, który koncertując zwiedził niemal cały Świat a którego publiczność pokochała za własne wirtuozerskie fantazje i parafrazy znanych i chętnie słuchanych utworów. Na scenie w niezwykle barwnych i różnorodnych kreacjach zaprezentują swoje umiejętności artyści baletu Filharmonii tarnopolskiej, którzy będą stanowić atrakcyjne dopełnienie dla jakże okazałej orkiestry i jej solistów.

 

NOWOROCZNA GALA – Koncert Wiedeński został stworzony z potrzeby połączenia najwyższej klasy profesjonalizmu i serca natchnionego muzyką. Noworoczna Gala dzięki swojej wyjątkowości pozwoli zbliżyć się do tradycyjnego koncertu galowego w Wiedniu, pełnego szelestu błyszczących sukien, wśród widoku rozlewanego szampana i odgłosu stukających obcasów.

 

Zapraszamy w tą wspólną muzyczną podróż!

 

🎤JOLANTA KREMER – Sopran. Łączy umiejętności wokalne z prowadzeniem koncertów, Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie uczyła się śpiewu w klasie prof. S. Marciniak-Gowarzewskiej. Zadebiutowała rolą Wiktorii w operetce P.  Ábraháma „Wiktoria i jej huzar” w Operetce Śląskiej w Gliwicach. W swoim dorobku posiada bogaty repertuar a z  rolą Sylwii Varescu z „Księżniczki Czardasza” i Rosalindą z „Zemsty Nietoperza” odwiedziła większość filharmonii w całej Polsce. Laureatka Nagrody Artystycznej Dyrektora Gliwickiego Teatru Muzycznego oraz Nagrody Prezydenta Miasta Gliwice w dziedzinie kultury.

🎤 ZOFIA GARGANISZ – sopran, magister sztuk z zakresu śpiewu klasycznego  oraz muzykolog. Aktywnie udziela się jako artystka współpracując z teatrami muzycznymi oraz koncertując. Zofia Garganisz jest laureatką konkursów wokalnych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Uzyskała m.in. III nagrodę na XIV Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „IUVENTUS CANTI” (Vrable, Słowacja), nagrodę specjalną na IX Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „Złote Głosy” (Warszawa),  zaproszenie na kurs mistrzowski z Gabrielą Benackovą w ramach nagrody na XII International Vocal Competition of Gabriela Benackova, czy nagrodę specjalną na VI Międzynarodowym Konkursie Operetkowym im. Iwony Borowickiej w  Krakowie.

🎤 ANNA LASOTA – sopran, dyplomowana w klasie śpiewu solowego. Finalistka niezliczonej ilości konkursów. Od 2008 związana z Teatrem Muzycznym w Poznaniu. Laureatka prestiżowych nagród. Otrzymała certyfikat „Najwyższa jakość” za „Najwyższej jakości piękny śpiew, talent i profesjonalizm oraz wspaniały kontakt z publicznością” a także najwyższe biznesowe wyróżnienie roku ” Ikar biznesu” przyznawane przez Wielkopolskie Stowarzyszenie badań nad jakością. Zaproszona do Wielkiego Koncertu  Galowego z okazji 100-lecia Zaiksu  w Teatrze Wielkim Opery Narodowej wraz z  Orkiestrą i Chórem  Opery Narodowej. Jest laureatką Medalu  Młodej Sztuki przyznawanego w Wielkopolsce od roku 1974r., a w 2019 r. wydała pierwszą solową płytę zatytułowaną „Essence”, zawierającą  najpiękniejsze  motywy  z musicalu, filmu i piosenki.

🎤OSKAR JASIŃSKI – tenor doskonale łączący kunszt wokalny z umiejętnościami prowadzenia koncertów w roli Konferansjera. Absolwent AM  im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Laureat licznych konkursów ogólnopolskich. Występował w wielu przedsięwzięciach scenicznych, kreując główne role męskie m. in. księcia Edwina w operetce „Księżniczka Czardasza”, Hrabiego Daniłły oraz Kamila de Rossillon w „Wesołej wdówce”. Współpracuje z Teatrem Wielkim w Łodzi, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia oraz Filharmoniami koncertując na terenie całego kraju.

🎤DIONIZY WINCENTY PŁACZKOWSKI – tenor występujący w Polsce i za granicą, laureat takich nagród jak 1 nagroda w Bitwie tenorów na Róże w TVP Kultura oraz nagroda „dla najpiękniejsze śpiewającego tenora” w X Turnieju Tenorów Opery na Zamku w Szczecinie. Realizował główne partie tenorowe m.in. Lenskiego w Onieginie Czajkowskiego oraz Kazimierza w Hrabinie Moniuszko w reżyserii legendarnej Krystyny Jandy. Wykonuje pieśni pisane przez kompozytora Artura Banaszkiewicza które zarejestrował na albumie cd. Współpracował z teatrem studio oraz nagrał arię Cavaradossiego do serialu produkowanego przez HBO. Występował dla 150 tysięcznej publiki pod katowickim Spodkiem i 4,5 mln widzów przed telewizorami w duecie z Sylwią Grzeszczak na powitanie nowego roku w gali sylwestrowej telewizji Polsat.

🎤ARTUR BANASZKIEWICZ – wybitny skrzypek, kompozytor, aranżer. Oprócz klasycznego repertuaru skrzypcowego często prezentuje publiczności własne wirtuozowskie fantazje i parafrazy znanych, chętnie słuchanych utworów z różnych obszarów muzyki (m.in.: „VIVA STRAUSS!”, „LA FIESTA MEXICANA”, „SKRZYPEK NA DACHU”, „HAVA NAGILAH”, „OCZY CZARNE”, „KALINKA”). Twórca muzycznego show „WIECZÓR W KRAINIE CZARDASZA”. Uczestnik wielu programów radiowych i telewizyjnych. Koncertował w prestiżowych salach koncertowych na całym świecie.

Zakup Biletów:

– zamówienia grupowe: tel. 531-531-001, e-mail: bilety@agencjamuza.pl

Punkt sprzedaży biletów: Centrum Informacji Kulturalnej ul. Ratajczaka 44, tel. 61/854-07-52 lub 61/854-07-53

– on line: (kliknij na logo bileterii, aby przejść dalej):

Organizer

WŁĄCZ PATRONAT

PATRONAT MEDIALNY

Radio Poznań
Radio Poznań
epoznań
epoznań
WTK
WTK

UDOSTĘPNIJ TO WYDARZENIE: