• 00

  dni

 • 00

  godzin

 • 00

  minut

 • 00

  sekund

O CO BIEGA?

Data

09.11.2024

Time

18:00
OŚWIĘCIM- Oświęcimskie Centrum Kultury

Location

OŚWIĘCIM- Oświęcimskie Centrum Kultury
Jędrzeja Śniadeckiego 24
 • REŻYSERIA:

  Marcin Sławiński

 • KOSTIUMY:

  Tomasz Jacyków

 • MUZYKA:

  Agnieszka Putkiewicz

 • SCENOGRAFIA:

  Joanna Pielat

„O co biega?” to jedna z najzabawniejszych światowych fars autorstwa Philipa Kinga. Pełna zaskakujących zwrotów akcji historia, z minuty na minutę, choć wydaje się to już niemożliwe, staje się jeszcze śmieszniejsza. Do samego końca nie wiadomo, kto jeszcze pojawi się nagle w drzwiach lub niespodziewanie wyskoczy z szafy!
Spokojne angielskie miasteczko. Dom pastora Lionela Toopa oraz jego pięknej i wyzwolonej żony, byłej aktorki, Penelopy Toop, budzącej zgorszenie wśród nobliwych mieszkańców. Niechęć do niej przejawia zwłaszcza jedna wścibska, stara panna Skillon, skrycie podkochująca się w przystojnym duchownym. Gdy podczas nieobecności pastora, jego żonę odwiedza niezapowiedziany gość – kolega sprzed lat, z czasów teatralnych, rozpoczyna się lawina nieoczekiwanych zdarzeń.
Niewinne plany na wieczór, znudzonej małomiasteczkowym życiem Penelopy z dawno niewidzianym znajomym, zamieniają się w niekończący się zabawę w chowanego, przebieranki i zgadywankę kto jest kim. W jeden dzień plebania zamienia się w istną wieżę Babel. Zgorszony biskup, zdezorientowany duchowny, jeniec wojenny, żołnierz na przepustce i aktor w jednym, spita do nieprzytomności miejscowa bigotka, rozebrany do rosołu pastor, nieokrzesana służąca, sierżant na służbie oraz robiąca dobrą minę do złej gry, bezradna żona pastora – oto uczestnicy tego galimatiasu!

Kto jest kim? O co podejrzewają się nawzajem? Kto kogo pobił i jaką tajemnicę skrywa każdy z nich? Zapraszamy na maraton śmiechu i wiszącą w powietrzu aferę obyczajową z koloratką w roli głównej.

Przekład: Bożena Sławińska

Zakup Biletów:

– punkt sprzedaży biletów: Kasa OCK 33/842 25 75, 33/842 44 61, 33/842 44 63, 33/842 57 82

– zamówienia grupowe: tel. 531-531-001, e-mail: bilety@agencjamuza.pl

on line: (kliknij na logo bileterii, aby przejść dalej):

 

UDOSTĘPNIJ TO WYDARZENIE: