• 00

  dni

 • 00

  godzin

 • 00

  minut

 • 00

  sekund

TENORZY -TRZY POKOLENIA

Data

12.10.2024

Time

18:00
POZNAŃ - Aula UAM

Location

POZNAŃ – Aula UAM
ul. Wieniawskiego 1
 • MUZYKA:

  ORIEKSTRA SALONOWA MODERATO POD PRZEWODNICTWEM ORLINA BEBENOWA

 • ARTYŚCI:

  WIESŁAW OCHMAN
  TOMASZ KUK
  KRYSTIAN OCHMAN

Koncert „Tenorzy – Trzy Pokolenia” – niezwykłe wydarzenie na polskiej scenie muzycznej. Jeden, jedyny niepowtarzalny koncert. Po raz pierwszy razem znakomite i uznane głosy trzech wybitnych tenorów – przedstawicieli kilku pokoleń.

W POZNANIU 12 PAŹDZIERNIKA WYSTĄPIĄ: Maestro Wiesław Ochman, Krystian Ochman, Tomasz Kuk oraz Orkiestra Salonowa Moderato pod przewodnictwem Orlina Bebenowa

Maestro Wiesław Ochman – światowej sławy tenor liryczny, którego piękny głos znają melomani na czterech kontynentach. Mistrz, rozpoczynając karierę w Operze Śląskiej, koncertował również w Krakowie i Warszawie. Występował na deskach największych scen muzyki poważnej, m.in. w: nowojorskiej Metropolitan Opera, mediolańskiej La Scali, Opery Wiedeńskiej, Gran Teatre del Liceu w Barcelonie, czy Oper w: Paryżu, Buenos Aires, Madrycie, Rzymie, Berlinie i Sewilli. Jest uznanym reżyserem wielu wybitnych dzieł, m.in. Don Giovanniego A. Mozarta, Traviaty G. Verdiego czy Carewicza F.Lehara.

Krystian Ochman – piosenkarz i kompozytor pochodzenia polsko-amerykańskiego, zaliczany do najciekawszych głosów młodego pokolenia. W swojej twórczości łączy śpiew klasyczny z repertuarem rozrywkowym. Zwycięzca 11. edycji The Voice of Poland (2020r.) Laureat Nagrody Publiczności w koncercie „Premiery” na 58. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (2021). Reprezentant Polski w 66. Konkursie Piosenki Eurowizji z utworem „River” (2022). Wnuk Wiesława Ochmana.

Tomasz Kuk- wybitny tenor, dysponuje rzadkim rodzajem głosu, kategoryzowanym jako dramatyczny tenor spinto. Swoje umiejętności wokalne doskonalił na kursach wokalnych prowadzonych przez prof. Helenę Łazarską, prof. Ryszarda Karczykowskiego i Maestrę Montserrat Caballe. Jest laureatem licznych krajowych i zagranicznych konkursów wokalnych. W 2001 roku otrzymał najwyższe laury na „Turnieju Tenorów”, w 2013 roku wygrał „Bitwę Tenorów na Róże”, został także zwycięzcą V jubileuszowej edycji „Bitwy Tenorów na Róże” zdobywając platynowy kwiat w plebiscycie telewizyjnym.
Na stałe związany jest z Operą Krakowską. Często występuje gościnnie na zagranicznych scenach operowych, m. in. w Japonii, Anglii, Niemczech, Szwajcarii, Austrii i Czechach.

Wyjątkowy koncert, w którym tradycja i doświadczenie spotyka się z młodością i świeżością spojrzenia na sztukę wokalną. Niezwykli wykonawcy zabiorą Państwa do magicznego świata dźwięków. Ogromna dawka dobrej muzyki: od klasycznej opery, musicalu po muzykę estradową, przeboje muzyki pop i muzyki alternatywnej, sprawi, że wieczór spędzony w towarzystwie Trzech Tenorów na długo utkwi w Państwa pamięci. Usłyszymy m.in. O sole mio, Besame mucho, Prometeusz, River, Z potrzeby duszy i serca, Funiculi – Funicula oraz własne kompozycje Krystiana Ochmana. Solistom towarzyszyć będzie Orkiestra Salonowa Moderato pod przewodnictwem Orlina Bebenowa

Koncert poprowadzi Oskar Świtała– dziennikarz muzyczny i dyrektor artystyczny Festiwalu Wiesława Ochmana w Zawierciu.

Zakup Biletów:

Punkt sprzedaży biletów: Centrum Informacji Kulturalnej ul. Ratajczaka 44, tel. 61/854-07-52 lub 53

zamówienia grupowe: tel. 531-531-001, e-mail: bilety@agencjamuza.pl

– on line: (kliknij na logo bileterii, aby przejść dalej):

 

UDOSTĘPNIJ TO WYDARZENIE: